Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji PublicznejOficjalny portal województwa małopolskiegoPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiPodhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targuwirtualny spacerCAF w StarostwieProgram Rozwoju Obszarów WiejskichWybory SamorządoweWojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowieplatforma e-puapAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiTarnowska Organizacja TurystycznaMałopolska Organizacja TurystycznaZwiązek Powiatów PolskichStowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Social Media

Powiat Brzeski Facebook PowiatPowiat Brzeski Youtube

Europa in der Schule

2019-11-06 09:02
Europa in der Schule

30 października 2019r. w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbyła się uroczystość rozdania nagród 66 edycji międzynarodowego konkursu „Europa w szkole”.

Konkurs ten jest prowadzony od ponad 60 lat i kierowany do uczniów wszystkich grup wiekowych i typów szkół w Europie. Pierwsza edycja miała miejsce we Francji w 1953 roku. Celem konkursu jest poszerzanie i pogłębianie wiedzy uczniów na temat wspólnej Europy, upowszechnianie wartości europejskich, integracja młodzieży i umiejętność komunikowania się w językach obcych.

Uczniowie tegorocznej edycji zmierzyli się w różnych kategoriach wiekowych z tematami związanymi z ogólnym mottem konkursu: „YOUrope – chodzi o Ciebie!”

I miejsce zdobyli Bartłomiej Perc i Sylwester Zubel z ZSTiB w Brzesku i odebrali nagrody z rąk przedstawiciela organizacji Europa-Union Rheinland-Pfalz Manfreda Däuwela oraz Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy.

kpjl9051.jpg

aqej4203.jpg

img-2672.jpg

Główną nagrodą w tegorocznej edycji konkursu był tygodniowy pobyt w Ötzenhausen w Niemczech. Nagrodę tę otrzymała absolwentka ZSTiB w Brzesku Katarzyna Trojak – obecnie studentka – za pracę na temat: „Sztuka uliczna – wandalizm, protest czy sztuka?”. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z Niemiec, Chorwacji, Polski, Grecji i Czech.

Na zajęciach, które odbywały się w języku angielskim 25 uczestników poznało historię Unii Europejskiej, jej symbole, organy i zasady działania. W międzynarodowych grupach młodzi ludzie dyskutowali o mobilności w Europie, wolności i tożsamości narodowej, prawach człowieka, panujących stereotypach, wpływie Unii Europejskiej na ich życie, obecnych problemach związanych z migrantami i ochroną środowiska. Młodzież przedstawiała też kultury własnych krajów.

Źródło: Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku