Akcja Zima 2019/2020

2019-11-05 13:35
Akcja Zima 2019/2020

„Funkcjonowanie Powiatu Brzeskiego w ekstremalnych warunkach zimowych” było tematem posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które odbyło się 5 listopada 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Brzesku. W spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele gmin, służb, inspekcji, straży, oświaty, Nadzoru Wodnego, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Zarządu Dróg Wojewódzkich, Zarządu Dróg Powiatowych oraz przedsiębiorstw dostarczających energię elektryczną i gaz.

Posiedzenie poświęcone było koordynacji działań gmin, służb, inspekcji, straży, zarządców dróg na wypadek wystąpienia na terenie naszego powiatu ekstremalnych warunków zimowych. Naradzie zespołu przewodniczył Starosta Brzeski Andrzej Potępa.

Podczas spotkania przedstawiono informacje dotyczące organizacji funkcjonowania pomocy medycznej i społecznej, infrastruktury technicznej, komunikacji zbiorowej i transportu, placówek oświatowych, dowozu dzieci do szkół oraz zapewnienie warunków przeżycia zwierząt.
Kolejnym punktem były informacje dotyczące przygotowania do okresu zimowego: służb energetycznych, porządkowych i ratowniczych. Ponadto omówiono zasady zimowego utrzymania dróg: krajowych, wojewódzkich powiatowych oraz gminnych.