Starosta Brzeski w programie "Słowo za słowo"

2019-10-22 11:50
Starosta Brzeski w programie "Słowo za słowo"

Starosta brzeski, Andrzej Potępa, wystąpił z prośbą w tej sprawie.

Prom, który działa na styku powiatów, jest utrzymywany tylko przez nas, trzeba to uporządkować – mówił w programie Słowo za słowo. A teraz, na dodatek, wymaga konserwacji.

– On łączy powiat nowosądecki i brzeski, gminę Czchów i gminę Tropie w powiecie nowosądeckim. Postanowiliśmy się zwrócić do starosty nowosądeckiego o partycypowanie w kosztach utrzymania. Teraz, na dodatek, prom wymaga konserwacji. Jest to po prostu poprowadzony wodą kawałek drogi powiatowej – brzeskiej i sądeckiej.

Powiat brzeski utrzymuje prom w Wytrzyszczce od dwudziestu lat. To koszt pół miliona złotych rocznie.

Źródło: RDN Małopolska