Efekt współpracy samorządów

2019-10-16 14:44
Efekt współpracy samorządów

W miejscowości Kąty, na skrzyżowaniu, gdzie wielokrotnie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji drogowych, wreszcie rozwiązano problem.

Podjęte przez Powiat Brzeski działania przyniosły oczekiwane efekty. Trasa znajduje się na styku dwóch powiatów: brzeskiego i nowosądeckiego, oraz gmin Iwkowa i Łososina Dolna. Cztery samorządy solidarnie przystapiły do modernizacji problematycznego skrzyżowania. Obecnie kierowcy mogą już swobodnie korzystać z funkcjonalnego, przejazdowego ronda, które nie tylko usprawniło ruch w tym miejscu, ale również znacząco poprawiło bezpieczeństwo.

To nie ostatnia tego typu inwestycja w naszym regionie. Starosta Brzeski już zainicjował modernizację kolejnego skrzyżowania - tym razem zlokalizowanego w Jasieniu. Tam przecinają się granice powiatów brzeskiego i bocheńskiego oraz gminy Brzesko i gminy Rzezawa. Szczegóły tutaj: https://www.powiatbrzeski.pl/aktualnosc/2703,projekt-nowego-ronda-w-jasieniu