Uczestnicy Erasmus+ z wizytą u Starosty Brzeskiego

2019-10-16 10:08
Uczestnicy Erasmus+ z wizytą u Starosty Brzeskiego

W ubiegły piątek w sali konferencyjnej Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku odbyło się spotkanie Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy z grupą uczniów oraz nauczycieli realizujących projekt Erasmus+.

W projekcie Erasmus+ finansowanym z Funduszy Europejskich, realizowanym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Maszkienicach, biorą udział nauczyciele oraz uczniowie z Bułgarii, Chorwacji, Grecji, Niemiec oraz Turcji. W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie oraz nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej w Maszkienicach. Spotkanie dotyczyło rozwoju Powiatu Brzeskiego na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat, a w szczegolności inwestycji powiatowych sfinalizowanych przy wsparciu Unii Europejskiej.

Prezentacja multimedialna przygotowana dla uczestników doskonale obrazowała pozytywne zmiany zachodzące w lokalnym środowisku. Organizatorzy ugościli uczestników pysznym poczęstunkiem, a Starosta Brzeski wręczył zagranicznym gościom podarunki związane z Powiatem Brzeskim. Sam również otrzymał od poszczególnych delegacji symboliczne pamiątki związane z każdym krajem.

Źródło: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Maszkienicach