Ponad 3,6 mln złotych na rozwój kształcenia zawodowego

2019-10-11 14:58
Ponad 3,6 mln złotych na rozwój kształcenia zawodowego

Prawie 25 mln zł na rozwój szkolnictwa zawodowego i blisko 9 mln zł na wychowanie przedszkolne – dofinansowania projektów na taką kwotę otrzymały samorządy, placówki oświatowe i rzemieślnicze oraz firmy z subregionu tarnowskiego.

Dzięki dobrze przygotowanym pod względem merytorycznym wnioskom przez Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku Powiat Brzeski otrzymał ponad 3,6 mln złotych dofinansowania na realizacje projektu "Fachowcy w swojej branży". Całkowita wartość zadania przekroczyła 4 miliony złotych. Projekt zakłada wsparcie w zakresie:

• doposażenia pracowni: multimedialnej, eksploatacji i naprawy pojazdów samochodowych, elektrycznej, sieci komputerowych (na łączną kwotę ponad 520 tys. zł),
  • organizacji kursów zawodowych dla uczniów i nauczycieli,
  • dofinansowania studiów podyplomowych dla nauczycieli,
  • staży zawodowych i stypendiów.