Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki...

2019-10-09 08:41
Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki...

Tradycyjnie festiwal przyjmuje formę przedsięwzięcia kulturalno-edukacyjnego, adresowanego do społeczności Województwa Małopolskiego. Ideą tego konkursu jest propagowanie wartości patriotycznych oraz popularyzowanie historii w przystępny i przyjemny sposób. Pieśni popularyzujące tradycje narodowe i chwałę oręża polskiego, nie tylko na trwałe weszły do polskiej kultury, ale stały się niezwykle popularne
i lubiane.

Zachęcamy, aby uczestnicy przygotowując się do konkursu, równocześnie zagłębiali się w genezę powstania utworów. Odkrywanie historii małej i dużej Ojczyzny to niezwykła podróż po dziejach naszego kraju. Przynosi wymierne, edukacyjne efekty, wzmacnia tożsamość kulturową, więzi rodzinne oraz daje wiele radość i satysfakcji.

Instytucjom i organizacjom delegującym uczestników na Festiwal, proponujemy przeprowadzenie lokalnych przesłuchań konkursowych, które pozwolą przygotować uczestników do festiwalowych eliminacji. Przesłuchania festiwalowe zaplanowano na dzień 4 listopada, a wyłonieni laureaci wystąpią w Koncercie festiwalowym 11 listopada 2019 roku, w sali Rycerskiej Wiśnickiego Zamku.

Mając na uwadze popularyzację szeroko rozumianej piosenki patriotycznej i żołnierskiej, organizatorzy konkursu zwracają się z prośbą o rozpowszechnienie idei oraz regulaminu Festiwalu w Państwa środowisku.

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA

Źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wisniczu

KAPITAL_LUDZKI.png

fundusz_spojnosci.png

Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013
pt. „CAF – podstawa doskonalenia małopolskich JST”,
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12