Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych

2019-10-07 12:37
Przegląd Twórczości Teatralnej  Osób Niepełnosprawnych

2 października w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku po raz ósmy odbył się Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy „Nadzieja” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Łysej Górze.

Po oficjalnym przywitaniu gości przez Panią Dyrektor Jolantę Piech głos zabrali: Starosta Brzeski Andrzej Potępa, oraz Sekretarz Gminy Dębno Justyna Wójtowicz-Woda. Wśród zaproszonych gości byli również: Wicestarosta Brzeski Maciej Podobiński, Dyrektor PCPR Stanisław Lambert, Wicedyrektor PCPR Magdalena Twaróg, Dyrektor MOPS w Brzesku Bogusława Czyżycka-Paryło, Przewodniczący Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności Jerzy Gorzelański, Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku, Karina Legutek, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku: Beata Kądziołka, Kierownicy GOPS Dębno: Renata Marecik, Borzęcin – Danuta Rogóż. W trakcie przeglądu swoją obecnością zaszczyciła Nas Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali uczestnicy: ŚDS Łysa Góra, WTZ Zawada Uszewska, ŚDS Muchówka, WTZ Dzierżaniny, ŚDS Ujanowice, ŚDS Sułkowice.

Jury przyznało następujące miejsca:

• I miejsce za spektakl pt. „Legenda o Łynie”- D. Klus – Stańska, ŚDS Łysa Góra
  • II miejsce za spektakl pt. „W poszukiwaniu miłości, czyli nowa historia Calineczki” WTZ Dzierżaniny
  • III miejsce za spektakl pt. „Piękna i Bestia” ŚDS Ujanowice

Dyplom dla najlepszego aktora otrzymał Mariusz Bulira z ŚDS w Muchówce. Sponsorami tegorocznego Przeglądu Teatralnego byli: Piekarnia Awiteks w Brzesku, Firma Macland, Stowarzyszenie „ Kwartet na Przedgórzu” w Warysiu. Nagrody wręczyła Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko z Wicestarostą Brzeskim Maciejem Podobińskim oraz Dyrektorem Środowiskowego Domu Samopomocy w Łysej Górze Panią Jolantą Piech. Wszystkie zespoły teatralne otrzymały symboliczne statuetki a także nagrody rzeczowe.

Autor: Beata Prorok