Cieplej i oszczędniej

2019-09-04 14:06
Cieplej i oszczędniej

Zakończona właśnie termomodernizacja budynku, w którym mieści się Starostwo Powiatowe w Brzesku oraz Urząd Miasta (ul. Głowackiego 51) była ostatnim akordem programu ocieplenia obiektów użyteczności publicznej podległych Powiatowi Brzeskiemu. – Prace przy budynku Starostwa zostały sfinansowane w ramach dotacji unijnej oraz wkładu własnego powiatu i gminy Brzesko – wyjaśnia Andrzej Potępa, starosta brzeski.

dsc-3960a.jpg

60 procent kosztów inwestycji stanowiła dotacja unijna. Po 20 procent wyłożyły powiat i samorząd miejski. Prace przebiegły bardzo sprawnie. Od wielu lat mówiło się o potrzebie ocieplenia budynku tutejszego urzędu. Termomodernizacja pozwoli na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania. Z audytu energetycznego wynika, że oszczędności będą sięgały nawet 60 procent. – Remont budynku przy ulicy Głowackiego 51 w Brzesku, w którym mieści się siedziba Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miejskiego, finansowany był w dużej mierze z dotacji unijnej. Dzięki takiemu zabezpieczeniu finansowemu koszty po stronie powiatu były stosunkowo niewielkie. Warto dodać, że w ramach realizacji zadania: „Termomodernizacja budynku administracji samorządowej w Brzesku” samorząd powiatowy wyda zaledwie 680 tysięcy złotych. Przy okazji termomodernizacji została wymieniona także sieć komputerowa, system sygnalizacji pożarowej oraz oświetlenia awaryjnego w budynku – mówi starosta Andrzej Potępa.

dsc-3967.jpg