Rozwój zawodowy Małopolan - spotkanie w Powiecie

2019-08-27 15:44
Rozwój zawodowy Małopolan - spotkanie w Powiecie
Inicjatywa marszałka Witolda Kozłowskiego dotycząca wzmocnienia współpracy na rzecz rozwoju zawodowego Małopolan rozszerza się na kolejne powiaty. W Brzesku podpisano kolejną deklarację w tej sprawie: pomiędzy wicedyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Michałem Kądziołką – reprezentującym instytucję województwa małopolskiego a starostą brzeskim Andrzejem Potępą. W uroczystości wziął udział radny Stanisław Bukowiec.

Tego samego dnia zostały podpisane również porozumienia pomiędzy Michałem Kądziołką, wicedyrektorem WUP w Krakowie, a burmistrzami i wójtami Powiatu Brzeskiego.

Wydarzenie to wpisuje się w strategię wspierania mieszkańców w ich rozwoju i dostosowania kompetencji zawodowych do potrzeb pracodawców, która jest realizowana na wszystkich szczeblach administracji w naszym regionie. Rynek pracy dynamicznie się zmienia, a Małopolska na bieżąco reaguje na te zmiany, zwłaszcza związane z zapotrzebowaniem na nowe kompetencje pracujących Małopolan i osób powracających do naszego regionu z zagranicy.

Projekty województwa małopolskiego „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” to konkretna oferta dla mieszkańców naszego regionu - można otrzymać niemal 7000 zł dofinansowania na szkolenia za pośrednictwem systemu bonów szkoleniowych. Głównym celem projektów jest podnoszenie kompetencji językowych, cyfrowych i zawodowych zgodnie ze wskazaniami przeprowadzonego wspólnie z doradcą zawodowym Bilansu Kariery.

Z kolei dla osób powracających z zagranicy, pozostających bez pracy jest projekt „Nowy Start w Małopolsce”, w którym oprócz Bilansu Kariery można uzyskać pomoc w znalezieniu dofinansowania na dalszy rozwój, zatrudnienie i osiedlenie się na stałe w Małopolsce.

Kolejne deklaracje i porozumienia zostaną podpisane w Suchej Beskidzkiej (29 sierpnia), w Myślenicach (6 września), w Oświęcimiu (9 września), w Bochni (10 września) i w Proszowicach (18 września). W planach jest podpisanie porozumień i deklaracji o współpracy z wszystkimi powiatami i gminami z regionu.

Źródło: Małopolska