Turystyczne Skarby Małopolski

2019-08-23 10:17
Turystyczne Skarby Małopolski

Kraków, Tarnów czy Zakopane? Wiślana Trasa Rowerowa, Małopolski Szlak Winny, albo Festiwal Dzieci Gór? A może inna, wyjątkowa w swoim rodzaju atrakcja regionu? Już dzisiaj zdecyduj o tym, co w Małopolsce podoba Ci się najbardziej!

Zasady konkursu Turystyczne Skarby Małopolski, którego ideą jest nagrodzenie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych turyście miejsc i ofert turystycznych, przybliżył podczas briefingu prasowego wicemarszałek Tomasz Urynowicz. W konferencji uczestniczyli również Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Andrzej Gut-Mostowy, wiceprzewodniczący Rady Programowej ds. Rozwoju o Promocji Turystyki w Małopolsce i radny województwa Stanisław Bukowiec.

W ramach pierwszego etapu konkursu Turystyczne Skarby Małopolski można składać kandydatury w sześciu kategoriach. By to zrobić wystarczy wybrać kategorię i zgłosić swojego kandydata. Zgłaszając kandydaturę warto upewnić się, że posiadamy zgodę właściciela/gospodarza/organizatora. Na wszystkie kandydatury czekamy do 2 września br. W drugim etapie konkursu odbędzie się głosowanie na wybrane obiekty. Głosowanie rozpocznie się 11 września br. i będzie trwało do 29 września br. Zwycięzców konkursu poznamy już w październiku.

Konkurs organizowany jest przez Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną. Udział w nim jest bezpłatny.

Laureat w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość/gmina turystyczna” otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł.

Wszyscy Laureaci oraz kandydaci wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną w roku następującym po roku, w którym konkurs został rozstrzygnięty.

Konkurs przeznaczony jest dla jednostek samorządu terytorialnego, samorządów gospodarczych, lokalnych organizacji turystycznych, lokalnych grup działania, stowarzyszeń, fundacji turystycznych, prywatnych przedsiębiorców (np. właścicieli obiektów i atrakcji turystycznych, organizatorów imprez i wydarzeń turystycznych), zarządców szlaków, innych podmiotów działających w sektorze turystycznym oraz osób fizycznych.

Wszystkie informacje dostępne są na portalu turystycznym visitmalopolska.pl oraz bezpośrednio pod adresem konkurs.visitmalopolska.pl.

PREZENTACJA

Źródło: www.malopolska.pl