Budżet Obywatelski 2019 - Głosujemy!

2019-08-14 09:16
Budżet Obywatelski 2019 - Głosujemy!

Szanowni Państwo! Zbliżamy się do najważniejszego momentu IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego – głosowania mieszkańców. Już od 9 września wszyscy Małopolanie, którzy skończyli 16 lat, będą mogli wybrać spośród zgłoszonych zadań najlepsze ich zdaniem pomysły. Głosowanie potrwa przez 3 tygodnie, czyli do 30 września br. A już w połowie października poznamy ostateczne wyniki, a wraz z nimi listę zadań, które w kolejnym roku zrealizuje Zarząd Województwa Małopolskiego.

W 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski każdy mieszkaniec ma 1 głos, który może oddać tylko na jedno zadanie zgłoszone w ramach swojego subregionu. Głosować można na trzy sposoby. Najszybszym i najprostszym z nich będzie oddanie głosu przez internet – na specjalnej platformie internetowej, którą uruchomimy już 9 września na stronie www.bo.malopolska.pl. Tak jak w ubiegłych latach, dopuszczamy też możliwość oddania głosu na papierowym formularzu. Wzór tegorocznej karty do głosowania oraz lokalizację wszystkich urn, do których należy wrzucić swój głos, można znaleźć na www.bo.malopolska.pl. Głosować można również korespondencyjnie, przesyłając wypełnioną kartę do głosowania na adres urzędu marszałkowskiego lub jednej z jego agend zamiejscowych. W tym wypadku trzeba jednak pamiętać, że decyduje data wpływu do urzędu – nie data stempla pocztowego.

W przypadku pytań do dyspozycji pozostają pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego odpowiedzialni za wdrażanie budżetu obywatelskiego – kontakt telefoniczny: (12) 61 60 904, (12) 61 60 536, e-mailowy: bo@umwm.pl. Szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć na stronie internetowej www.bo.malopolska.pl i na profilu Facebookowym – www.facebook.com/bo.malopolska.