OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr I:28

Zjawisko/stopień zagrożenia

gwałtowne wzrosty stanów wody/1

Obszar

Zlewnia Skawy, Raby, Dunajca, Ropy (małopolskie)

Ważność (cz. urz.)

Ważność: od godz. 15:00 dnia 12.08.2019r. do godz. 08:00 dnia 13.08.2019 r.

Przebieg

W godzinach popołudniowych i w nocy, w miejscu wystąpienia prognozowanych opadów burzowych, spodziewane są wzrosty poziomu wody (punktowo gwałtowne) do strefy stanów średnich, a lokalnie do dolnej części strefy stanów wysokich. Punktowo na mniejszych ciekach i w zlewniach zurbanizowanych w miejscu wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, mogą zostać krótkotrwale przekroczone stany ostrzegawcze.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%)

Uwagi

W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska Informacja może ulec zmianie.

Dyżurny synoptyk hydrolog

Barbara Olearczyk-Siwik