Starosta Brzeski w programie "Słowo za słowo"

2019-01-03 11:01
Starosta Brzeski w programie "Słowo za słowo"

Inwestycje drogowe priorytetem w budżecie powiatu brzeskiego na 2019 rok. Samorząd uzyskał dofinansowanie unijne na przebudowę dwóch ważnych nawierzchni za ponad 12,5 milionów złotych. Powstanie w sumie 20 km zmodernizowanych tras. A tymczasem rozpoczęły się konsultacje z wójtami z poszczególnych miejscowości na temat budowy chodników przy najbardziej ruchliwych drogach.

– Potrzeb w tym zakresie wciąż jeszcze jest sporo – poinformował w programie Słowo za słowo, starosta brzeski, Andrzej Potępa.

– Przykład Jadownik – ulica Małopolska, gdzie projektujemy bardzo długi odcinek chodnika, w tym roku powinniśmy uzyskać wszystkie pozwolenia. W 2019 roku, ze względu na olbrzymie koszty, nie rozpocznie się jednak sama inwestycja.

W zakresie budowy chodników, w obawie o bezpieczeństwo, mieszkańcy na bieżąco zgłaszają wiele oczekiwań. Ruch na poszczególnych trasach okolic Brzeska jest bowiem coraz większy.

POSŁUCHAJ AUDYCJI

Źródło: RDN Małopolska