„NA BANK SIĘ UDA”

2019-08-05 13:51
„NA BANK SIĘ UDA”

Zakończyły się zdjęcia do filmu pochodzącego z Brzeska krakowskiego reżysera Szymona Jakubowskiego. Komedię kryminalną pod tytułem „NA BANK SIĘ UDA” będzie można zobaczyć w kinach w już w sierpniu 2019 roku. W głównych rolach zagrali: Lech Dyblik, Marian Dziędziel, Adam Ferency, Maciej Stuhr, Józef Pawłowski, Paulina Gałązka, Emma Giegżno. Zdjęcia, podobnie jak w poprzednim kinowym filmie Szymona Jakubowskiego „Jak żyć?” z 2008 roku, powstawały w Krakowie. Zarówno Rynek, jak również zapomniane kamieniczki Podgórza i podejrzane postindustrialne rudery Nowej Huty stały się tłem fascynującej komedii kryminalnej, w której trzech dziadków napada na bank, niechcący powodując lawinę wydarzeń, jakie odbiją się echem w wielkim świecie vipów i polityków, a tropem ich wyczynów wyrusza zbuntowany policjant, do niedawna jeszcze haker.

plakat promujący film Na bank się uda

Scenariusz filmu jest autorskim pomysłem Szymona Jakubowskiego, nagrodzonym Małopolską Nagrodę Filmową w prestiżowym konkursie „Trzy Korony” pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Krakowskiego Biura Festiwalowego oraz Telewizji Polskiej S.A. Oddział w Krakowie. Producentem filmu jest warszawska firma produkcyjna Ekipa, zaś producentem wykonawczym Magdalena Jakubowska, żona reżysera, która współpracowała z nim przy jego poprzednich artystycznych działaniach. Za kamerą stanął zaufany operator Patryk Jordanowicz. I tu wspomnieć jeszcze trzeba, że panowie Jakubowski i Jordanowicz wiosną 2018 roku nakręcili pro publico bono filmik promujący Szkołę Muzyczną w Brzesku, który obejrzeć można na stronie internetowej tejże szkoły. Brzesko dziękuje, Brzesko trzyma kciuki. To NA BANK SIĘ UDA.

szymon-jakubowski-na-bank-sie-uda.jpg

Info/Foto: Sabina Jakubowska