130 lat OSP Wokowice

2019-07-23 07:58
130 lat OSP Wokowice

20 lipca 2019 r. miał miejsce Jubileusz 130-lecia OSP Wokowice. Z okazji swojego święta jednostka otrzymała wsparcie finansowe od Gminy Brzesko i Powiatu Brzeskiego. Okolicznościowe życzenia dalszej owocnej służby złożył w imieniu Zarządu Powiatu Wicestarosta Maciej Podobiński.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się od przemarszu Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Wiesława Porwisza, zaproszonych gości, strażaków ochotników, pocztów sztandarowych, mieszkańców Wokowic z remizy na boisko piłkarskie, które w sobotnie popołudnie zamieniło się w plac apelowy. Mszę w intencji strażaków ochotników odprawił ksiądz prałat Władysław Pasiut, który w kazaniu odniósł się do wieloletniego trudu i wspaniałej służby strażaków ochotników w myśl maksymy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Po mszy, dowódca uroczystości, aspirant Damian Świerczek złożył komendantowi powiatowemu PSP st.bryg. Piotrowi Strojnemu meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystości. Następnie poczet flagowy w składzie dowódca pocztu dh Marek Legutko, flagowy dh Daniel Oćwieja , asysta dh Mateusz Budzioch, dokonał przy taktach Mazurka Dąbrowskiego wciągnięcia flagi na maszt.

W dalszej części uroczystości strażakom z OSP Wokowice wręczono odznaczenia resortowe, Brązowy Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa wręczono druhom: Markowi Legutko oraz Wojciechowi Kargolowi. Odznaką „Wzorowy Strażak” zostali wyróżnieni druhowie: Paweł Pagacz i Stanisław Chyćko. Ponadto wręczono odznaki za wysługę lat druhom: Januszowi Budziochowi, Stanisławowi Cholewie za 35 lat służby, Ryszardowi Pagaczowi za 30 lat slużby, Bogdanowi Cholewie, Zbigniewowi Dubielowi, Marcinowi Gaczołowi, Józefowi Knapowi, Danielowi Oćwiei za 25 lat służby, Markowi Legutko, Wojciechowi Drągowi za 20 lat służby oraz Pawłowi Czarnikowi i Sebastianowi Gaczołowi za 10 lat służby.

Jubileuszowe uroczystości zakończył piknik strażaków i mieszkańców przygotowany na boisku sportowym oraz wspólna zabawa taneczna w domu strażaka.

Info/Foto: www.brzesko.pl