Ogłoszenie o konkursie - profilaktyka zakażeń HPV

2019-07-18 14:01
Ogłoszenie o konkursie - profilaktyka zakażeń HPV

Małopolska w trosce o zdrowie mieszkańców od lat realizuje szereg programów profilaktycznych. Wśród nich są także te dotyczące szczepień. W tym roku, dzięki kwocie ponad 420 tys. zł pochodzącej z budżetu województwa, dzieci do lat 5 z placówek opiekuńczo-wychowawczych będą miały szansę na otrzymanie bezpłatnej szczepionki przeciwko pneumokokom. A dziewczęta w wieku od 9 do 18 lat z placówek opiekuńczo-wychowawczych zostaną zaszczepione przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV).

W tym roku w program zdrowotny profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) zaangażowało się 7 małopolskich powiatów, których działania w tym zakresie samorząd województwa wsparł kwotą 315 tys. zł. Na szczepionki mogą liczyć 13-latki, które rozpoczęły szczepienia w roku poprzednim i wymagają zakończenia cyklu szczepień. Programem są objęte nastolatki z powiatu brzeskiego, gorlickiego, myślenickiego, olkuskiego, tarnowskiego, wielickiego oraz z Miasta Tarnów.

Zarząd Powiatu Brzeskiego uchwałą nr 176/2019 z dnia 17 lipca 2019 r. ogłosił konkurs ofert dla wyboru realizatorów/realizatora programu promocji zdrowia i profilaktyki chorób społecznych pod nazwą: „Program zdrowotny dotyczący profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce" w 2019 r.

UCHWAŁA

FORMULARZ