Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Endoprotezoplastyka stawu kolanowego także w Brzesku

2019-07-02 14:23
Endoprotezoplastyka stawu kolanowego także w Brzesku

W Szpitalu Powiatowym w Brzesku będą wykonywane zabiegi endoprotezo-plastyki stawu kolanowego. W tym roku przewidziano 40 takich operacji. Mogą z nich skorzystać mieszkańcy powiatu brzeskiego.

- To nowość w naszym szpitalu. Po raz pierwszy będą tu wykonywane tego typu zabiegi. Na sam początek w tym roku wykonamy ich 40. Operacje sfinansuje Starostwo Powiatowe w Brzesku.  Wykonanie tych pierwszych zabiegów otworzy nam możliwość negocjacji z NFZ – tłumaczy lek. med. Adam Smołucha dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Endoprotezoplastykę stawu kolanowego wykona nowy zespół ortopedów kierowany przez lek. med. Krzysztofa Szklannego, który w brzeskim szpitalu pracuje od kilku miesięcy. Osoby ze wskazaniami  na wykonanie operacji  mogą się już zgłaszać do Poradni Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej  Szpitala Powiatowego w Brzesku. Za zakwalifikowanie pacjentów do  zabiegów będą odpowiadać ordynator oddziału lek. med. Krzysztof Szklanny i  lek. med. Tomasz Malina.

- Do zabiegu zostanie przyjęty każdy pacjent, u którego  stopień zaawansowania zwyrodnienia stawów  jest tak duży, że operacja jest konieczna – mówi lek. med. Krzysztof Szklanny.

Kwalifikacje będą prowadzone w czwartki od godz. 10 do 14 i w piątki od godz. 9 do 13 do czasu wyczerpania przyznanego na ten rok limitu zabiegów.

Źródło: SP ZOZ w Brzesku

KAPITAL_LUDZKI.png

fundusz_spojnosci.png

Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013
pt. „CAF – podstawa doskonalenia małopolskich JST”,
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12