Na straży bezpieczeństwa

2019-06-13 09:19
Na straży bezpieczeństwa

Ochotnicza Straż Pożarna w Górce rozpoczyna realizację projektu „Na straży bezpieczeństwa”, który jest skierowany do strażaków ochotników z terenu powiatu brzeskiego. W ramach realizacji zadania odbędzie się cykl szkoleń, w skład którego wejdą:

1. Szkolenia z zakresu przeprowadzania działań poszukiwawczo-ratowniczych.
  2. Szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego.
  3. Ćwiczenia praktyczne i pogadanki w szkołach podstawowych i przedszkolach dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz zasad zachowania się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

Celem ogólnym zadania jest podniesienie kwalifikacji członków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu brzeskiego prowadzące do zwiększenia skuteczności i sprawności podejmowanych przez nich działań ratowniczych. Udział w projekcie pozwoli nabyć umiejętności podejmowania szybkich i trafnych decyzji w sytuacjach ekstremalnych oraz kierowania ludźmi i współpracy w zespole podczas działań ratowniczych. Ponadto, zadania realizowane w projekcie przyczynią się do wzrostu świadomości i umiejętności wśród uczniów dzięki przeprowadzonym ćwiczeniom i pogadankom.

Zadanie publiczne pn. „Na straży bezpieczeństwa” jest współfinansowane przez Powiat Brzeski

.herb-powiat-brzeski.png

Piotr Mikuś