Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Starosta Brzeski w programie "Słowo za słowo"

2019-06-11 08:55
Starosta Brzeski w programie "Słowo za słowo"

Na 9,5 miliona złotych oszacowano skutki powodzi w powiecie brzeskim. Najbardziej ucierpiały drogi, samorząd powiatowy liczy na pieniądze od wojewody małopolskiego. Starosta Andrzej Potępa, który był gościem programu Słowo za słowo, ostatnią powódź nazywa specyficzną.

Największe szkody powstały przez podniesienie si wód gruntowych, nie wylała żadna większa rzeka – mówi. I dodaje, że skutki są poważniejsze niż te widoczne gołym okiem.

Być może gołym okiem ich nie widać, lecz fachowcy potrafią to dobrze ocenić. Są miejsca, gdzie woda wypłukała drogę, zniszczyła przepusty i odwodnienia. Straty wynoszą 9,5 miliona złotych. Złożyliśmy do wojewody wniosek z pismem przewodnim. Liczymy, że dostaniemy pieniądze na usuwanie zniszczeń.

Specyficzna – najpierw ulewna, a teraz upalna wiosna, daje się mocno we znaki mieszkańcom regionu. W miejscach, gdzie stała woda, są prawdziwe plagi komarów. Nie wszystkie samorządy decydują się na akcje odkomarzania. Starostwo powiatowe w Brzesku nie planuje tego rodzaju działań i zaleca, by się zabezpieczać dostępnymi środkami.

Źrodło: RDN Małopolska

KAPITAL_LUDZKI.png

fundusz_spojnosci.png

Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013
pt. „CAF – podstawa doskonalenia małopolskich JST”,
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12