Kazimierz Wielki i jego czasy

2019-06-05 11:46
Kazimierz Wielki i jego czasy

Konkurs „Kazimierz Wielki i jego czasy” organizowany jest corocznie w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych funkcjonujących na terenie powiatu brzeskiego.

Dlaczego postać króla Kazimierza Wielkiego jest tematem konkursu? Ponieważ był osobą bardzo barwną, szlachetną. Jego zaangażowanie w sprawy rozwoju Polski, nauki, budowy relacji międzyludzkich jest dla młodzieży żywym przykładem oddania, szacunku i zaangażowania w sprawy Polski, jego decyzje podejmowane ponad 6 wieków temu, wciąż budzą podziw, a przenikliwość umysłu i wizja, do dzisiaj nie straciły aktualności. Pisemny konkurs wiedzy historycznej, podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy etap odbył się w szkołach, które przystąpiły do projektu, drugi etap – finał odbył się w Zespole Szkół i Przedszkola w Złotej 4 czerwca 2019 r.

Zadanie publiczne pn. „Kazimierz Wielki i jego czasy” - Powiatowy Konkurs Historyczny VII edycja - jest współfinansowane przez Powiat Brzeski. Realizatorem konkursu było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej przy współpracy z Gminą Czchów, Zespołem Szkół i Przedszkola w Złotej oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Andrzej Potępa Starosta Brzeski oraz Marek Chudoba Burmistrz Czchowa.

Źródło: MOKSiR Czchów