Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Majowe weekendy turystyczne w Powiecie Brzeskim

2019-05-30 09:43
Majowe weekendy turystyczne w Powiecie Brzeskim

Wyżynne tereny Iwkowej oraz malownicze krajobrazy Czchowa nad Dunajcem w ostatnich tygodniach goszczą tłumy turystów.

Początkiem maja na wzgórzu Szpilówka, w sąsiedztwie imponujące, 30-metrowej wieży widokowej rozpoczęliśmy letni sezon turystyczny. Z centrum Iwkowej ruszył rajd pieszy i rowerowy. Na mecie przecięliśmy symboliczną kłodę, aby w ten sposób dokonać oficjalnego otwarcia wieży widokowej, która zdążyła już zyskać niemałą popularność, nie tylko wśród mieszkańców Powiatu Brzeskiego czy Małopolski, ale także wśród gości z sąsiednich województw.

Dwa tygodnie później turyści przybyli do Czchowa, a dokładnie na Zamkowe Wzgórze, na którym góruje odremontowana Baszta, a wokół niej szlak militarny. Miniony weekend upłynął pod hasłem Dni Dziedzictwa Kulturowego. Niedzielne popołudnie Czchowianie i goście spędzili w radosnej atmosferze średniowiecza. Na dziedzińcu Baszty odbywały się turnieje rycerskie, pokazy żonglerów oraz widowiska taneczne. Z kolei na rynku miejskim cały dzień trwał jarmark rzemiosła, rękodzieła i staropolskiej sztuki kulinarnej.

Zarówno budowa wieży na Szpilówce, jak i remont Grodziska w Czchowie zawdzięczamy inicjatywie podjętej przez Tarnowską Organizację Turystyczną. Dzięki środkom pozyskanym z funduszy europejskich stworzyliśmy wspaniałe obiekty, które już teraz są hitem na mapie turystycznej naszego Powiatu.

czchow1.jpg

czchow2.jpg

czchow3.jpg

dsc-0141.jpg

dsc-0412.jpg

dsc-0450.jpg

Foto: GOK Iwkowa, MOKSiR Czchów

KAPITAL_LUDZKI.png

fundusz_spojnosci.png

Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013
pt. „CAF – podstawa doskonalenia małopolskich JST”,
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12