OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr O:1

Data i godzina wydania: 22.05.2019 - godz. 10:21

Nazwa biura prognoz hydrologicznych: BPH IMGW-PIB Kraków Obszar Kraków

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr O:1

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych

Stopień zagrożenia: 3

Ważność: od godz. 12:00 dnia 22.05.2019 do godz. 12:00 dnia 24.05.2019

Obszar: Zlewnie: Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy (małopolskie)

Przebieg: W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu (lokalnie także o charakterze burzowym), w zlewniach: Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy i na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, spodziewane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów wysokich. Zostaną przekroczone kolejne stany ostrzegawcze, a w dalszej kolejności także stany alarmowe. Na Wiśle zostaną przekroczone stany ostrzegawcze, a w profilu Jawiszowice stan alarmowy.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Uwagi: W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska Ostrzeżenie może ulec zmianie.

Dyżurny synoptyk hydrolog: Wawrzyniec Kruszewski