Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

"Majówka Kwiatowa" w SOSW w Złotej

2019-05-15 08:40
"Majówka Kwiatowa" w SOSW w Złotej

8 maja br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Złotej miała miejsce „Wielka Majówka”. To już 18 edycja cyklicznej imprezy integracyjnej organizowanej corocznie przez Ośrodek w Złotej - tym razem pod hasłem „Majówka Kwiatowa”. Organizatorami tegorocznej Wielkiej Majówki – oprócz SOSW w Złotej byli również: Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci z Upośledzeniem Umysłowym „W Stronę Tęczy” oraz Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku.

Swoją obecnością na tegorocznej Majówce zaszczycili nas m.in.: Wicestarosta Powiatu Brzeskiego  - p. Maciej Podobiński, Dyrektor Wydziału Edukacji – p. Janina Motak, Przewodniczący Rady Powiatu – p. Kazimierz Brzyk, Przewodnicząca Rady Rodziców SOSW w Złotej – p. Edyta Jewuła,  Sołtys wsi Gnojnik – p. Krzysztof Jewuła, Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej – p. Marian Piech,  Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze – p. Piotr Pieprzyk wraz z młodzieżą, Dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola w Lewniowej – p. Zbigniew Stanuszek wraz z młodzieżą, Dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola w Złotej – p. Bogumiła Jurkiewicz z młodzieżą, Dyrektor Publicznego Przedszkola w Tymowej – p. Maria Mendel z przedszkolakami, Dyrektor Publicznego Przedszkola w Jurkowie  – p. Magdalena Michalczyk z przedszkolakami, Nauczyciele i młodzież z Zespołu Szkół i Przedszkola w Złotej oraz Rodzice naszych wychowanków.

Impreza rozpoczęła się tradycyjnie od części artystycznej, podczas której wystąpili kolejno: dzieciaki z zespołu „Piętrzaki z gestem” działającego w SOSW w Złotej (piosenka „W maju jak w gaju”), dziewczyny z koła tanecznego „Pląs” - SOSW w Złotej (układ taneczny „Kwiatowy walc”), wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze (przedstawienie „Kwiaty polskie”), uczniowie z koła teatralnego „Fantazja” – SOSW w Złotej (montaż słowno – muzyczny „Samotna stokrotka”), uczniowie Zespołu Szkół i Przedszkola w Złotej (przedstawienie „Calineczka”) oraz dzieciaki ze Świetlicy wiejskiej w Lewniowej – przedstawienie „Świat smerfów”.

Po części artystycznej uczestnicy imprezy zostali zaproszeni na poczęstunek – smaczny bigos, wyśmienite kiełbaski z grilla i ciasto. Nie lada atrakcją była wata cukrowa, po którą ustawiła się długa kolejka. Ostatnim punktem Programu Majówki były gry i zabawy sportowe na świeżym powietrzu oraz zabawa taneczna. Tegoroczna Majówka była niezwykle udana. Pogoda jak zwykle dopisała, dopisywały również humory. W imieniu Organizatorów dziękuję wszystkim za zaszczycenie nas swoją obecnością podczas tegorocznej Majówki. Zapraszamy na naszą wspaniałą imprezę w SOSW w Złotej w kolejnym roku!

info/foto: M. Dudek

Zobacz galerię

KAPITAL_LUDZKI.png

fundusz_spojnosci.png

Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013
pt. „CAF – podstawa doskonalenia małopolskich JST”,
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12