Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Starosta Brzeski w programie "Słowo za słowo"

2019-05-14 14:44
Starosta Brzeski w programie "Słowo za słowo"

Wszystko wskazuje na to, że Dom Dziecka w Jasieniu będzie podzielony na dwa mniejsze. Będą się więc w nim znajdowały dwie placówki oddzielone ścianą. Starosta brzeski Andrzej Potępa, który był gościem programu Słowo za słowo poinformował, że takie było życzenie wychowawców, choć, jego zdaniem, ustawodawca miał inne intencje. Teraz wszystko zależy od zgody wojewody małopolskiego.

Według mnie to zaprzeczenie idei ustawy. My, zgodnie z propozycją nauczycieli – wychowawców, wystąpiliśmy do wojewody z prośbą o zgodę i czekamy na opinię. Jeśli będzie pozytywna, to najprawdopodobniej tak się skończy.

Starosta brzeski Andrzej Potępa stanowczo dementuje pogłoski o rzekomej likwidacji jasieńskiej placówki.

Absolutnie nie ma mowy o likwidacji placówki, ani o tym, żeby dzieci gdzieś zostały wysłane. Mamy dostosować Dom Dziecka do ustawy, która już obowiązuje i do końca przyszłego roku utworzyć Domy Dziecka nie większe niż 14-to osobowe.

Wychowawcy stoją na stanowisku, że Domu Dziecka w Jasieniu nie należy przenosić. Dlatego wystosowali do samorządu powiatowego oficjalne pismo, w którym proszą o podział na dwie mniejsze placówki w tym samym miejscu.

Źródło: RDN Małopolska

KAPITAL_LUDZKI.png

fundusz_spojnosci.png

Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013
pt. „CAF – podstawa doskonalenia małopolskich JST”,
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12