Znakomity sezon dla MKS Gryf

2019-04-24 12:32
Znakomity sezon dla MKS Gryf

W przedświąteczny czwartek drużyna Seniorów MKS Gryf spotkała się z władzami Powiatu Brzeskiego. Były gratulacje i podziękowania dla młodych talentów sportowych oraz ich trenera Wiesława Gibesa. Zdobycie pozycji wicelidera sezonu siatkarskiego 2018/2019 to znaczący sukces Wychowanków Gryfa. Wszyscy wierni kibice brzeskiej siatkówki mają powody do dumy. Dla Powiatu Brzeskiego MKS Gryf jest symbolem profesjonalizmu i głęboko zakorzenionych sportowych tradycji. Jesteśmy przekonani, że ostatnie osiągnięcia naszych siatkarzy są zapowiedzią ponownego rozkwitu rodzimej dyscypliny.

Sezon rozpoczął się w październiku. Brzeszczanie rozegrali w nim trzy spotkania, wszystkie zwyciężając. Listopad przyniósł kolejne trzy zwycięstwa i tylko jeden stracony set. Po tym fantastycznym początku sezonu Gryf stał się jednym z kandydatów do awansu. W grudniu Brzeszczan czekały spotkania z dwoma największymi rywalami. Na własnej hali udało się pokonać Zalew Świnna Poręba (3-1), ale parę dni później Sparta Kraków okazała się od Gryfa lepsza (1-3). Na koniec pierwszej rundy brzeszczanie pokonali w domowym meczu SMS Dalin Myślenice.

Druga część sezonu rozpoczęła się od styczniowych trzech zwycięstw bez straty seta. W lutym Gryf wygrał kolejne dwa mecze, a sezon wkroczył w rozstrzygającą fazę. W ostatnim, decydującym o awansie do I ligi małopolskiej meczu Gryf zmierzył się z będącą w tamtej chwili na drugim miejscu w tabeli – Spartą A. Rywale, tak jak w pierwszym meczu okazali się minimalnie lepsi i pokonali brzeszczan w tie-breake’u, tym samym wygrywając całe rozgrywki. Gryf zajął drugie miejsce. To naprawdę znakomity wynik - był to przecież pierwszy sezon Gryfa po reaktywacji drużyny seniorskiej. Sprawa awansu jest nadal otwarta, gdyż o wszystkim zdecyduje to, czy do I ligi małopolskiej spadnie jakiś zespół z lig centralnych.