Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Badania prenatalne, nadal trwają zapisy

2019-04-05 08:16
Badania prenatalne, nadal trwają zapisy

Ponad 120 kobiet skorzystało już z bezpłatnych badań prenatalnych wykonywanych w brzeskim szpitalu, w ramach unijnego projektu, a kolejne pięćdziesiąt jest już zapisane.

– Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pacjentki doceniają przede wszystkim fakt, że badania wykonywane są na miejscu. Zaletą jest także to, iż są one bezpłatne – mówi Anna Macioszek, położna z Poradni Ginekologiczno-Położniczej w brzeskim szpitalu. Atutem badań prenatalnych, które pozwalają na wykrycie we wczesnym stadium ciąży poważnych wad płodu, jest także ich nie inwazyjność. – Są bezpieczne zarówno dla dziecka, jak i matki – tłumaczy Anna Macioszek. – Badanie obejmuje bowiem wykonanie USG, a także wykonanie testów biochemicznych z krwi pobieranej u matki. USG wykonywane jest dwukrotnie, podobnie jak badanie biochemiczne. W projekcie mogą wziąć udział pacjentki do 14 tyg. ciąży, które nie kwalifikują się do wykonania badań prenatalnych w ramach NFZ, mieszkanki powiatu brzeskiego i bocheńskiego.

Na realizację projektu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzone na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego” kierowanego do mieszkanek powiatu brzeskiego i bocheńskiego, szpital otrzymał środki z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Projekt potrwa do września 2021.

Rejestracja na badania:
Osobiście: SP ZOZ w Brzesku – IV piętro, pokój nr 469 (Poradnia Ginekologiczno-Położnicza).
Telefonicznie pod nr tel. 507 219 575, 507 219 651, 14 662 14 52,
e-mail: badaniaprenatalne@spzoz-brzesko.pl;

Źródło: www.spzoz-brzesko.pl

KAPITAL_LUDZKI.png

fundusz_spojnosci.png

Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013
pt. „CAF – podstawa doskonalenia małopolskich JST”,
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12