3…2…1… Start! Sezon 3 uważamy za otwarty!

2019-03-26 14:51
3…2…1… Start! Sezon 3 uważamy za otwarty!

Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski 3! rozpoczął się wraz z pierwszymi godzinami kalendarzowej wiosny. Od trzech lat 21 marca nie kojarzy się już z Dniem Wagarowicza. Mieszkańcy Powiatu Brzeskiego postawili na „kolekcjonowanie” kilometrów w ramach akcji, która w oryginalny sposób mobilizuje do sportowej rywalizacji.

Dotychczas do grona Aktywnych Mieszkańców zapisało się ponad 320 osób. Choć pogoda wciąż nie rozpieszcza, to jednak Zawodnicy akcji, nie szczędząc czasu, aktywnie i bezpiecznie pokonują kolejne dystanse, aby wraz z nadejściem września stanąć na podium.

W dniu inauguracji wiele się działo. Do promowania aktywnego wypoczynku zaangażowało się aż 27 szkół z terenu powiatu brzeskiego. Tegoroczną edycję Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski oficjalnie rozpoczął Starosta Brzeski Andrzej Potępa. Na głośny sygnał pistoletu startowego uczniowie wraz z nauczycielami ZSP 2 ruszyli w trasę zdobywać pierwsze kilometry. Wydarzenie urozmaiciły prelekcje przedstawicieli służb mundurowych i ratownictwa medycznego. W ramach inauguracji Zielonka zorganizowała także kampanię dotyczącą nietrzeźwych kierowców oraz coroczny Konkurs Pierwszej Pomocy. Konkurencje były nie lada zadaniem dla rywalizujących drużyn – wymagały nie tylko skupienia, ale i precyzji oraz doskonałej znajomości zasad udzielania pomocy w sytuacjach krytycznych i nagłych.

Południe Powiatu również aktywnie przywitało wiosnę. Uczniowie, ich rodzice i nauczyciele SOSW w Złotej wyruszyli w trasę w kolorowym marszu, promując akcję oraz świętując „Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – dzień kolorowej skarpetki". Towarzyszyli im wiceburmistrz Czchowa Tadeusz Płachta, Powiatowy Komendant OSP Piotr Musiał oraz Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Brzesku Janusz Potera. O nasze bezpieczeństwo dbali Strażacy OSP z Jurkowa i Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Brzesku. Uczestnicy rozdawali róże i ulotki zachęcające do aktywnego spędzania czasu wolnego z "Aktywnym Powiatem Brzeskim".

W sąsiednim Czchowie na podwórku szkolnym ustawiono symulator zderzenia czołowego, na hali sportowej zorganizowano szereg ćwiczeń związanych z bezpieczeństwem, uczniowie chętnie brali udział w prelekcjach przygotowanych przez specjalistów z Fundacji ProDriver. Teoria przełożyła się na praktykę. W drugiej połowie spotkania odbyły się symulacje wpływu alkoholu na organizm człowieka przy pomocy alkogogli (test równowagi i koordynacji), symulacje zderzenia czołowego oraz ćwiczenia pierwszej pomocy i reanimacji. Wspaniałym podsumowaniem tego aktywnego i bezpiecznego dnia był bieg pod hasłem „100 km na 100-lecie PCK”.

Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski 3 dotarł również na północ Powiatu. W Szkole Podstawowej w Szczurowej zorganizowano strefę aktywności, a w ramach inauguracji odbył się turniej sportowy angażujący drużyny gospodarzy i gości z sąsiednich szkół. Każdej ekipie towarzyszyli kibice, którzy spróbowali swoich sił podczas konkursów przeprowadzonych w ramach drugiej odsłony akcji Kibice i Doping – TAK! Koordynator projektu asp. sztab. Mirosław Pysno wraz z sierż. Moniką Lis zaangażowali do zabawy całe trybuny.

Trzeci sezon Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski ruszył zaledwie 5 dni temu, a już wzbudził wiele pozytywnych emocji i prawdziwego ducha sportowej rywalizacji. Meta naszej akcji to 31 sierpnia 2019 r. Wraz z zakończeniem wakacji wyłonimy zwycięzców, a najlepszy otrzyma Tytuł Najaktywniejszego Mieszkańca Powiatu Brzeskiego.

Chcesz dołączyć do naszej akcji? Wystarczy, że bezpłatnie zarejestrujesz się w aplikacji Endomondo i dołączysz do rywalizacji Aktywny Mieszkaniec Powiatu Brzeskiego. Widzimy się na trasie!

Uczestnicy konkurują w dwóch grupach: kobiety i mężczyźni. Rywalizacja podzielona jest na trzy kategorie aktywności:

1. CHODZIARZE (Chodzenie, Nordic walking, Wędrowanie)
  2. BIEGACZE (Bieganie)
  3. ROWERZYŚCI (Jazda na rowerze, Kolarstwo, Kolarstwo górskie)

PAMIĘTAJ, aby włączyć aplikację zawsze, gdy chodzisz, biegasz lub jeździsz, dzięki temu przebyte kilometry zwiększą Twoje szanse w rywalizacji. Ranking dostępny w aplikacji Endomondo pozwoli Ci na bieżąco monitorować postępy konkurencji. Mobilizujący charakter rywalizacji zachęci do zintensyfikowania Twojej aktywności.

ZAPRASZAMY DO FOTORELACJI!

Inauguracja akcji Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski 3! vol. 1