"Teatralne Lustra" - ruszyły zapisy

2019-03-22 08:26
"Teatralne Lustra" - ruszyły zapisy

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Brzesku zapraszają dziecięce i młodzieżowe zespoły teatralne do udziału w 8. Konfrontacjach Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA, które odbędą się w dniach 14-16 maja 2019 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym im. Jana Pawła II w Brzesku, plac Targowy 10.

TEATRALNE LUSTRA to projekt teatralno-edukacyjny, którego celem jest prezentacja dokonań teatrów dziecięcych i młodzieżowych z subregionu tarnowskiego, promocja i wspieranie teatralnej twórczości dzieci i młodzieży, inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej oraz doskonalenie warsztatu instruktora teatralnego. Wszystkie przedstawienia teatralne oceniać będzie Zespół Konsultantów, który przyzna nagrody i wyróżnienia oraz Nagrodę Główną DIAMENTOWE LUSTRO za poszukiwanie nowatorskich form wyrazu w teatrze oraz nominuje zespoły teatralne do udziału w finale Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu.

Zespoły oceniane są w dwóch kategoriach wiekowych:

• teatry dziecięce (7-12 lat)
  • teatry młodzieżowe (13-16 lat)

W trakcie Konfrontacji odbędą się dyskusje pospektaklowe realizatorów widowisk teatralnych z Zespołem Konsultantów.

Zgłoszenia należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 12 kwietnia 2019 r. na adres: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ – Biuro Organizacyjne w Tarnowie, Rynek 16, 33-100 Tarnów, lub mailowo: i.stanaszek@mcksokol.pl

Karta zgłoszenia przesyłana pocztą elektroniczną musi być własnoręcznie podpisana przez opiekuna zespołu teatralnego, opieczętowana i zeskanowana.

Dodatkowych informacji udziela koordynator Konfrontacji Ilona Stanaszek tel. 14 626 07 61,18 534 0 689, e-mail: i.stanaszek@mcksokol.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Dokumenty konkursowe: