Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Starosta Brzeski w programie "Słowo za słowo"

2019-02-04 21:11
Starosta Brzeski w programie "Słowo za słowo"

Starosta brzeski apeluje o kompromis w sprawie obwodnicy Szczurowej. O porozumienie w sprawie kontynuacji brzeskiej obwodnicy w kierunku Szczurowej apeluje starosta Andrzej Potępa. Szef powiatowego samorządu, który był gościem programu Słowo za słowo uważa, że jeśli w najbliższym czasie do konsensusu nie dojdzie, inwestor może zupełnie zrezygnować z zadania.

Jak informowaliśmy, podczas niedawnych negocjacji w tej sprawie, kompromisu nie było. – Jako osoba neutralna zachęcałem, by ten konsensus był, żeby ta zgoda była. Obawa jest taka, że jeśli nie będzie zgody, to inwestor pójdzie gdzie indziej i na bliżej nieokreśloną przyszłość odłoży plan budowy obwodnicy. To dopiero byłoby nieszczęście – mówił Andrzej Potępa.

Efektem negocjacji są natomiast dwa, a właściwie trzy, warianty obwodnicy. Dwa oficjalne, które widnieją w projekcie i trzeci – kompromisowy stworzony przez reprezentantów mieszkańców miejscowości Przyborów i Szczurowa, którzy mają największe obawy. Gdyby się okazało, że nie ma przeszkód, by został wpisany w dokumenty, można by przystąpić do realizacji. To się jednak okaże w najbliższym czasie. W przyszłym roku ruszają natomiast prace przy budowie obwodnicy Brzeska w kierunku Nowego Sącza.

Źródło: RDN Małopolska