2019-01-25 13:32
Warianty przebiegu obwodnicy Rudy-Rysie

W piątek przed południem w Starostwie Powiatowym w Brzesku odbyło się spotkanie w sprawie przebiegu projektowanej obwodnicy miejscowości Rudy-Rysie. Gospodarzem spotkania był Zarząd Powiatu Brzeskiego reprezentowany przez: starostę brzeskiego Andrzeja Potępę, wicestarostę Macieja Podobińskiego oraz członka Zarządu Marka Antosza. W konsultacjach uczestniczyli: radny Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch, przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, projektanci, burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, wójt gminy Szczurowa Zbigniew Moskal, wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, przedstawiciele Gminy Rzezawa, radni Powiatu Brzeskiego - Edyta Cieśla, Krzysztof Przepiórka i Piotr Mikuś, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Grzegorz Wołczyński, przedstawiciele mieszkańców wsi Rudy-Rysie - sołtys Władysława Wierdanek oraz Tomasz Kurtyka.

Spotkanie miało na celu wypracowanie wspólnego stanowiska dotyczącego wyboru wariantu połączenia węzła A4 Brzesko z DW 768. W toku dyskusji udało się wyznaczyć dwa główne warianty popierane przez zainteresowane strony, a mianowicie wariant B1 oraz wariant F. Niemniej jednak z uwagi na rozbieżności w argumentacji i opiniach zebranych temat wymaga dalszych konsultacji.

Warianty przebiegu obwodnicy Rudy-Rysie

Tytuł zadania inwestycyjnego: „Opracowanie wielowariantowej koncepcji budowy połączenia węzła A4 Brzesko z DW 768 – Etap II wraz z pozyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach”