Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Samorządowe Spotkanie Opłatkowe 2018

2018-12-27 13:31
Samorządowe Spotkanie Opłatkowe 2018

Życzenia wesołych, radosnych i pełnych ciepła świąt Bożego Narodzenia, pomyślności w nadchodzącym roku, trwającej przez cały rok świątecznej atmosfery i wielu spotkań, będących okazją do rozmów, zdominowały tradycyjne, odbywające się już po raz jedenasty, samorządowe spotkanie opłatkowe subregionu tarnowskiego.

W auli Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie spotkali się samorządowcy z Tarnowa, powiatów tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego, władze wojewódzkie, samorząd województwa małopolskiego, parlamentarzyści, przedstawiciele służb konsularnych i mundurowych oraz pracownicy instytucji publicznych subregionu tarnowskiego. Nie zabrakło także przedstawicieli środowiska biznesowego, świata kultury, edukacji, służby zdrowia, organizacji pozarządowych i mediów, jak również duchowieństwa oraz wyznawców innych religii i mieszkających w Tarnowie obcokrajowców.

- Gdybyśmy w naszej działalności społecznej, gospodarczej i politycznej nie byli nakierowani na drugiego, to nasze działania byłyby nieskuteczne. Chociaż mamy różne poglądy polityczne, różne wyznania, pochodzimy z różnych krajów, to jesteśmy tutaj, bo łączy nas chęć współpracy. Życzę wszystkim, abyśmy tę harmonię znajdywali nie tylko dzisiaj, ale również w naszych przyszłych działaniach. Aby ci, którzy na nas patrzą powiedzieli, tak to są odpowiedzialni ludzie, pięknie potrafiący współpracować, patrząc na potrzeby drugiego – mówił prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, przekazując życzenia również w imieniu starostów, tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego.

Podczas wczorajszej uroczystości, wojewoda małopolski, Piotr Ćwik, w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego wręczył „Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości”. Otrzymali je: pułkownik Zdzisław Baszak oraz kapitan Jan Sitko.

Zgromadzeni w auli Urzędu Wojewódzkiego mieli okazję wysłuchania kolęd i świątecznych piosenek w wykonaniu Orkiestry Młodzieżowej Crushed Sounds Big Band z Porąbki Uszewskiej, której założycielem i dyrygentem jest Dariusz Swoszowski. O oprawę spotkania zadbały także dziewczynki z Ogniska Baletowego działającego w Centrum Sztuki Mościce oraz młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, a tarnowscy harcerze tradycyjnie przekazali Betlejemskie Światło Pokoju.

Organizatorami i gospodarzami samorządowego spotkania opłatkowego subregionu tarnowskiego byli: prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, starosta tarnowski Roman Łucarz, starosta brzeski Andrzej Potępa oraz starosta dąbrowski Lesław Wieczorek.

info: http://www.tarnow.pl

Zobacz galerię

KAPITAL_LUDZKI.png

fundusz_spojnosci.png

Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013
pt. „CAF – podstawa doskonalenia małopolskich JST”,
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12