Zakończenie sezonu gołębiarskiego w Powiecie

2018-12-01 14:36
Zakończenie sezonu gołębiarskiego w Powiecie

Pod koniec listopada w Domu Ludowym w Okocimiu odbyło się uroczyste zebranie członków brzeskiego oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Coroczne spotkania z okazji zakończenia sezonu lotów gołębi to już tradycja.

dsc02678-1.jpg

dsc02729.jpg

Zebranie rozpoczęła Prezes oddziału Zuzanna Kucia. Po oficjalnym powitaniu gości uhonorowano najlepszych Hodowców minionego roku – wręczono nagrody oraz okazałe puchary ufundowane przez Powiat Brzeski. Współzawodnictwo hodowców gołębi pocztowych odbywa się na kilku szczeblach: Mistrzostwa Sekcji, Oddziału Brzesko, Okręgu Tarnów, Regionu Kraków oraz Mistrzostwa Polski. Wielu członków brzeskiego oddziału klasyfikuje się wysoko na listach współzawodnictwa wyższych etapów.

Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych o. Brzesko obchodzi w tym roku 87 urodziny. Obecnie należy do niego ponad setka pasjonatów. O jego historii można przeczytać w tomach Kroniki Oddziałowej.

dsc02733.jpg