Bezpłatna mammografia – zbadaj się i zyskaj spokój

2018-11-07 14:07
Bezpłatna mammografia – zbadaj się i zyskaj spokój

Ostatnie w tym roku bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie LUX MED. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.

zdjecie-mammobusu.jpg

Drogie Panie,

jeśli macie 50 – 69 lat, jesteście ubezpieczone, nie byłyście leczone z powodu raka piersi a także:

• nie miałyście wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat
  • lub jesteście w grupie ryzyka i otrzymałyście w roku poprzednim wynik ze wskazaniem do wykonania mammografii po 12 miesiącach

skorzystajcie z badań mammograficznych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi refundowanych przez NFZ.

Możecie w nich wziąć udział bezpłatnie, bez skierowania lekarskiego, na obszarze całej Polski, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania.

Badaj się co dwa lata, przestrzegaj terminów! Pamiętajcie, że systematyczne i regularne badania mammograficzne umożliwiają wykrycie zmian nowotworowych w ich wczesnej fazie, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Mammografia jest całkowicie bezpieczna. Dawka promieniowania jest porównywalna z prześwietleniem zęba. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego zostaną ocenione przez dwóch lekarzy radiologów, a jeśli nie będą zgodni, co do wyniku - opisane przez trzeciego lekarza arbitra. Porównamy je ze zdjęciami z wcześniejszych mammografii, co powoli nam na rzetelną ocenę ewentualnych zmian. W sytuacji, gdy badanie będzie wymagało pogłębionej diagnostyki, udzielimy wszelkich wskazówek i pomożemy w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań w najbliższych ośrodkach diagnostycznych.

Nie odkładaj profilaktyki na później! Zgłoś się na najbliższe badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) LUX MED,  które odbędą się w miejscowości:

Wola Dębińska  – 13 grudnia 2018 przy Urzędzie Gminy, Wola Dębińska 240.

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania zarejestruj się wcześniej pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Przynieś ze sobą zdjęcia / płyty z poprzednich mammografii – pozwolą nam porównać obecne wyniki z poprzednimi badaniami.

Wszystkie Panie uczestniczące w badaniu otrzymają prezent w postaci próbek kosmetyków firmy Ziaja.

plakat-wersja-elektroniczna-2018.jpgulotka-mammografia-czy-twoja-mama-miala-mammografie.jpgulotka-mammografia-czy-twoja-zona-partnerka-miala-mammografie.jpg