Szachowa Liga Dziecięca

2018-10-30 08:35
Szachowa Liga Dziecięca

W zakończonym Amatorskiej Ligi Dziecięcej brało udział 15 drużyn z powiatu bocheńskiego i brzeskiego. Łącznie turniej zgromadził 60 zawodników, którzy rozegrali 7 rund systemem szwajcarskim. Po kilkugodzinnych zmaganiach najlepszą drużyną okazał się zespół Szkoły Podstawowej w Rzezawie, który uzyskał 12 punktów, tyle samo co Szkoła Podstawowa w Iwkowej. Jednak suma punktów meczowych zdecydowała, że ekipa z powiatu brzeskiego uplasowała się na drugim stopniu podium. Obie drużyny wywalczyly awans do wojewódzkiego finału, który odbędzie się 20 listopada w Krakowie w Muzeum Armii Krajowej. Do rąk obu zespołów trafiły puchary odpowiednio dla najlepszych zespołów z powiatu. 3 miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej z Poręby Spytkowskiej.

Amatorska Liga Dziecięca

Turniej przebiegał w sportowej atmosferze. Do ostatniej rundy nie było wiadomo, kto wygra. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a także sprzęt szachowy dla swoich placówek. Turniej mógł sie odbyć dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego. Puchary, medale oraz nagrody zostały ufundowane przez Starostę Brzeskiego oraz Starostę Bocheńskiego.

info/foto: Małopolski Związek Szachowy