Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych

2018-10-10 08:07
Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych

W ubiegły czwartek w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku po raz siódmy odbył się Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy „Nadzieja” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Łysej Górze.

Wśród zaproszonych gości byli: Wicewojewoda Małopolski – Józef Gawron, Rady Województwa Małopolskiego – Adam Kwaśniak, Starosta Brzeski Andrzej Potępa oraz Wicestarosta Ryszard Ożóg, Mieczysława Klimek, która reprezentowała nieobecną z powodów służbowych Minister Zdrowia Józefę Szczurek-Żelazko, Ks. Kapelan Józef Waśko, Radna Powiatu Brzeskiego oraz Prezes Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” Ewa Cierniak-Lambert, a także dyrektorzy i kierownicy placówek zajmujących się opieką społeczną.

Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali uczestnicy: ŚDS Żegocina, WTZ Łyszkowice, WTZ Zawada Uszewska, ŚDS Ujanowice, ŚDS Proszowice, ŚDS Lisia Góra, ŚDS Zagórzany, ŚDS Łysa Góra. A tegoroczny Przegląd uświetnił występ zespołu teatralnego STONOGA, którzy zaprezentowali spektakl pt. „JA” przygotowany przez Agatę Podłęcką z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzesku.

Jury w składzie: Agata Podłęcka, Bernadetta Wojtasińska i Krzysztof Musiał przyznało następujące miejsca:

• I miejsce za spektakl pt. „Rzepka” – J. Tuwim, ŚDS Ujanowice,
  • II miejsce za spektakl pt. „ Żywioły” WTZ Łyszkowice,
  • III miejsce za spektakl pt. „Czarownice z Łysej Góry” ŚDS Łysa Góra.

Dyplom dla najlepszego aktora otrzymał Rafał Kulig z ŚDS w Ujanowicach. Wszystkie zespoły teatralne otrzymały symboliczne „Anioły”, a także nagrody rzeczowe.

info/foto: Środowiskowy Dom Samopomocy w Łysej Górze