Szkolenie koordynatorów wolontariatu w NGO - 23 października 2018 r.

2018-10-12 08:02
Szkolenie koordynatorów wolontariatu w NGO - 23 października 2018 r.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza przedstawicieli małopolskich NGOs i instytucji odpowiedzialnych za koordynację pracy wolontariuszy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu "ABC zarządzania wolontariatem", które odbędzie się dnia 23 października 2018 r. w Krakowie o godz: 9:00-16:00 .

Adresaci szkolenia:
Szkolenie dedykowane jest koordynatorom, którzy na co dzień współpracują z wolontariuszami w organizacjach pozarządowych oraz instytucjach, które zgodnie z prawem mogą korzystać ze świadczeń wolontariuszy. Szkolenie będzie szansą na zgłębienie wiedzy, wymianę doświadczeń i inspirację dla doświadczonych koordynatorów oraz poznanie zasad zarządzania wolontariuszami dla osób rozpoczynających współpracę z wolontariuszami.

PROGRAM SZKOLENIA

23 października 2018 r, Kraków

Trener: Monika Pendolska

Monika Pendolska - autorka i koordynatorka projektów społecznych, animatorka wolontariatu, certyfikowana trenerka, doradczyni w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej. Założycielka    i koordynatorka bielskiego Centrum Wolontariatu przy Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym „Teatr Grodzki”. Członkini Stowarzyszenia Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach. Z wolontariatem związana od 2007 r. Główną pasją zawodową jest praca z młodzieżą, szkolenie wolontariuszy i organizacji, współpraca ze szkołami i wsparcie w rozwoju szkolnych kół wolontariatu.

Tematyka szkolenia:

Pakiet podstawowy – czyli co KAŻDY powinien wiedzieć o wolontariacie

• Definicja wolontariatu
  • Rodzaje wolontariatu
  • Aspekty prawne wolontariatu zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie – obowiązki Korzystającego
  • Prawa i obowiązki wolontariusza

Przygotowanie placówki do współpracy z wolontariuszami

• Moja organizacja a Indywidualny Program Wolontarystyczny
  • Jak zbudować zespół wolontariuszy – metody/kanały rekrutacji, ogłoszenie rekrutacyjne
  • Niepisany kontrakt oczekiwań

Moja organizacja – Przyjazna Wolontariuszom

• Jak motywować i nagradzać wolontariusza, by został z nami jak najdłużej
  • Kryteria Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom
  • Diagnoza i karta naprawcza

zaproszenie-na-szkolenie-dla-koordynatorow.pdf

formularz-zgloszeniowy.pdf

program-szkolenia-23-10-2018-1.pdf

UDZIAŁ W SZKOLENIU JEST BEZPŁATNY.

Informacje można także znaleźć na stronie: http://wolontariat.org.pl/krakow/news6845/

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie
tel: +48 603 332 868 | e-mail: krakow@wolontariat.org.pl