Zabytki Powiatu Brzeskiego z lotu ptaka - odcinek 5 - Centrum z bogatą historią

2018-10-08 11:04
Zabytki Powiatu Brzeskiego z lotu ptaka - odcinek 5 - Centrum z bogatą historią

Historyczne centrum z bogatą historią w odcinku 5. Kolejny przystanek na Szlaku Architektury Drewnianej w Powiecie Brzeskim - zabytkowe zabudowania wokół urokliwego Rynku w Czchowie. Po pożarze w 1946 r. część budynków przy rynku została zrekonstruowana na podstawie projektu H. Jasińskiego: są to murowane szczytowe budynki z podcieniami. Na środku rynku, tam, gdzie niegdyś wznosił się ratusz, stoją figury św. Floriana (XVIII w.) i św. Wojciecha (XIX w.).