Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Aktywnie na Spartakiadzie w Czchowie

2018-10-04 12:45
Aktywnie na Spartakiadzie w Czchowie

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie odbyła się VI Spartakiada Osób Niepełnosprawnych organizowana przez Stowarzyszenie „Iskierka Nadziei” oraz Powiat Brzeski i Gminę Czchów. Zmagania sportowe zgromadziły w hali 200 uczestników, byli wśród nich: uczniowie i podopieczni ze: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej, SOSW w Nowym Sączu, Domu Pomocy Społecznej w Brzesku, Środowiskowego Domu Samopomocy w Łysej Górze, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej, Warsztatów Terapii Zajęciowej „Ostoja” w Brzesku, uczniowie z Zespołu Szkół w Jurkowie, Tymowej, Tworkowej, Uszwi, Domosławic, Wojakowej i Gnojnika, przedszkolaki z Jurkowa i Iwkowej

064.jpg

018.jpg

Realizacja imprezy możliwa była dzięki środkom pozyskanym z Urzędu Miejskiego w Czchowie w ramach działania publicznego – upowszechnianie kultury fizycznej, w tym organizacja cyklicznych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży promujących zdrowy styl życia, pod nazwą VI Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Dodatkowo – o medale dla każdego uczestnika zadbało Starostwo Powiatowe w Brzesku.

024.jpg

019.jpg

Po raz kolejny okazało się, że Spartakiada to nie tylko zmagania sportowe, ale przede wszystkim dzień integracji osób niepełnosprawnych z powiatu brzeskiego i nowosądeckiego. Impreza miała na celu popularyzowanie sportu wśród osób niepełnosprawnych, wskazywanie sposobów aktywnego spędzania czasu wolnego, dawanie radości ze sportowej, wesołej rywalizacji. Indywidualne zmagania sportowe obejmowały 7 konkurencji (bieg sprinterski, bieg slalomem, toczenie piłki po ósemce, zbijanie kręgli, budowanie wieży, rzut woreczkiem na odległość, rzuty do celu).

057.jpg

Atrakcją tegorocznej Spartakiady był występ pań z grupy Animek (malowanie twarzy, balonikowe zoo, zabawy animacyjne), pokazy taneczne grupy „Piratki” z PSP w Gosprzydowej oraz pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu zawodowej pary tanecznej z Krakowa. Na łasuchów czekał poczęstunek w postaci kanapek, soczków i kolorowej waty cukrowej. Realizacja zadania udowodniła, że Spartakiada Osób Niepełnosprawnych jest imprezą, która cieszy się ogromną popularnością i przynosi wielką satysfakcję, nie tylko uczestnikom. Warto zaznaczyć, że to cykliczne wydarzenie jest od początku wspierane ze środków finansowych Gminy Czchów i Powiatu Brzeskiego.

004.jpg

023.jpg

Wizyta starosty brzeskiego Andrzeja Potępy na VI Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych była też okazją do wręczenia nagrody dla Zastępcy Burmistrza Czchowa za inne, ale jakże ważne działania sportowe. Pan Tadeusz Płachta, bo o nim mowa, uczestniczył w II edycji akcji organizowanej przez Powiat Brzeski „Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski” – imprezy, której głównym zadaniem jest propagowanie wśród mieszkańców zdrowego, aktywnego stylu życia. Podczas spotkania starosta brzeski wręczył laureatowi statuetkę za zajęcie II miejsca wśród Najaktywniejszych Mieszkańców Powiatu Brzeskiego w kategorii BIEGACZE – MĘŻCZYŹNI. Oprócz statuetki wręczył również medal oraz oryginalną jubileuszową koszulkę Polski Niepodległej, specjalnie przygotowaną na tę okazję.

067.jpg

073.jpg

Starosta podziękował Zastępcy Burmistrza Czchowa za propagowanie i upowszechnianie aktywności wśród mieszkańców poprzez dawanie przykładu własną aktywnością. Pan Tadeusz Płachta w ramach akcji przebiegł blisko 1500 km i był też jednym z najstarszych uczestników. Warto wspomnieć, że oprócz pana Tadeusza Płachty, na podium w swoich kategoriach stanęli inni mieszkańcy Gminy Czchów – Bożena Wiewióra – wicedyrektor SOSW w Złotej oraz Janusz Potera – dowódca JRG w Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Pani Bożena w grupie CHODZIARZE – KOBIETY, Pan Janusz CHODZIARZE – MĘŻCZYŹNI. Tym samym Gmina Czchów okazała się najaktywniejsza w tym sezonie Akcji.

tadeusz-plachta-2.jpg

tadeusz-plachta-1.jpg

Spotkanie było też okazją do omówienia pomysłu Pani Bożeny Wiewióry, aby w III edycji „Aktywnego i Bezpiecznego Powiatu Brzeskiego” wprowadzić elementy działań charytatywnych. Środki pozyskane od sponsorów zostałyby przekazane na rzecz pomocy osobom niepełnosprawnym. Starosta Brzeski – główny pomysłodawca i organizator akcji – wyraził swoje pełne poparcie dla pomysłu. Być może w przyszłym roku „Aktywny i Bezpieczny Powiat brzeski” będzie inicjatywą nie tylko sportową, ale i dobroczynną.

Źródło info/foto: http://www.czasczchowa.pl/

KAPITAL_LUDZKI.png

fundusz_spojnosci.png

Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013
pt. „CAF – podstawa doskonalenia małopolskich JST”,
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12