15 milionów na „Trasy Rowerowe Pogórza”

2018-10-04 11:43
15 milionów na „Trasy Rowerowe Pogórza”

Projekt Zintegrowany produkt turystyczny Subregionu Tarnowskiego „Trasy Rowerowe Pogórza” ma juz pewne dofinansowanie. Umowę na aż 15 mln złotych podpisali Wicemarszałek Stanisław Sorys oraz liderzy przedsięwzięcia i jednoczesnie przedstawiciele Zarządu Tarnowskiej Organizacji Turystycznej - starosta brzeski Andrzej Potępa oraz starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Ten sukces wymagał bardzo dużego zaangażowania i wielu starań – Zarząd TOTu trzykrotnie składał odwołania od decyzji Urzędu Marszałkowskiego. Dzięki stanowczym działaniom i znakomitej współpracy wszystkich członków Organizacji już wkrótce na terenie gmin: Borzęcin, Dębno, Szczurowa, Wietrzychowice, Brzesko, Tarnów i gminy Miasta Tarnowa oraz powiatów brzeskiego i dąbrowskiego powstanie gęsta sieć ścieżek i tras rowerowych. Co więcej planowane szlaki zostaną połączone z realizowanymi przez Urząd Marszałkowski małopolskimi odcinkami międzynarodowych tras rowerowych EuroVelo.

Projekt obejmuje budowę nowych i remont istniejących szlaków rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w postaci miejsc postojowych, wiat, stojaków dla rowerów, ławek, stołów, koszy na śmieci, map czy urządzeń rekreacyjno-gimnastycznych. Powiat Brzeski w ramach zadania utworzy dodatkowo tzw. Miejsce Obsługi Rowerzysty – między innymi w Brzesku przy ul. Piastowskiej 2B – wraz z obiektami małej architektury. Zlokalizowanie takiego punktu w bezpośrednim sąsiedztwie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego to znakomity sposób na zwiększenie ruchu turystycznego w naszym regionie.