Nowoczesna Sterylizatornia w SP ZOZ

2018-09-28 08:50
Nowoczesna Sterylizatornia w SP ZOZ

Kolejne fundusze trafiły do Powiatu Brzeskiego. Dziś w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku przyjęto gwarancję dofinansowania z budżetu państwa na modernizację centralnej sterylizatorni. Inwestycja ruszy na początku października.

W spotkaniu wzięli udział wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, starosta brzeski Andrzej Potępa, wicestarosta Ryszard Ożóg, skarbnik powiatu brzeskiego Lucyna Haus, a także Adam Smołucha, dyrektor szpitala. Modernizacja centralnej sterylizatorni pochłonie 2,5 mln zł. Dotacja z budżetu państwa, którą otrzymał Powiat Brzeski wynosi 833 tys. zł. Do końca tego roku zakończą się prace budowlane, zamontowana zostanie także część wyposażenia.

dsc-9567.jpg

dsc-9605.jpg

dsc-9566.jpg

Inwestycja jest jedną z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych przez szpital powiatowy. Pomieszczenie sterylizatorni przeznaczone jest do segregacji, mycia i dezynfekcji wyposażenia i materiału medycznego w specjalnych urządzeniach, w których w procesach chemicznych i termicznych dochodzi do całkowitego zniszczenia wszelkich mikroorganizmów. Zmodernizowana centralna sterylizatornia znacznie usprawni i ułatwi cały proces związany z przygotowaniem sprzętu, narzędzi oraz uniformów medycznych wykorzystywanych podczas badan i zabiegów operacyjnych.

dsc-9597.jpg

dsc-9588.jpg