Honorowe podziękowania dla Fundatora

2018-09-10 10:17
Honorowe podziękowania dla Fundatora

Na uroczystej sesji Rady Powiatu Brzeskiego specjalne wyróżnienie otrzymał Jerzy Nowak. Jest on przedsiębiorcą z branży medycznej, który swą postawą dał wspaniały przykład. Mieszka w Krakowie jednak jego ojciec pochodzi z Okocimia. Pan Jerzy spędził na naszej ziemi wiele czasu, zawiązywał tu przyjaźnie, które trwają do dziś, przyjeżdżał na wakacje, jak sam mówi, połowa jego serca została tutaj.

Podziękowania otrzymał za wsparcie udzielone brzeskiemu hospicjum, przekazał on między innymi: pulsometry, elektroniczne aparaty do pomiaru ciśnienia krwi, nowoczesne termometry, a także np. ssaki do intubacji, które używane są w sytuacjach, gdy pacjent nie może swobodnie oddychać.

Ten piękny gest budzi wielką wiarę w ludzi, w czasach gdy egoizm jest tak bardzo premiowany. Jednak Jerzy Nowak już zapowiedział, nie będzie to jego ostatni gest wsparcia dla brzeskiej placówki.

dsc-9232.jpg

dsc-9233.jpg