Stypendia Starosty Brzeskiego rozdane

2018-09-10 08:06
Stypendia Starosty Brzeskiego rozdane

Podczas czwartkowej uroczystej Sesji Rady Powiatu Brzeskiego wiele się działo. Wśród gości honorowych znaleźli się także uczniowie szkół średnich powiatu brzeskiego. Starosta Brzeski w obecności Prezydium Rady, Radnych oraz grona fotoreporterów tradycyjnie pogratulował najzdolniejszym i wręczyl dokumenty przyznania stypendium.

dsc-9295.jpg

dsc-9257.jpg

dsc-9195.jpg

Stypendia Starosty Brzeskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Brzeskiego w roku szkolnym 2017/18:

1. Kacper Gregorowicz - uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku, laureata konkursu wiedzy na szczeblu wojewódzkim. Laureat X edycji konkursu „Zobaczyć Matematykę” za pracę "Algorytmy genetyczne – z czym to się je?"
  2. Franciszek Podłęcki - uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku, finalisty krajowej olimpiady przedmiotowej. Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”
  3. Kacper Put, Rafał Kargol, Jakub Pabijan - uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku, laureaci ogólnopolskiego konkursu wiedzy. Wyróżnienie I (zespołowo) w XX Ogólnopolskim Konkursie „HISTORIA BLISKA w cyklu Historia bliska – nieodkryta, nieopowiedziana, niewysłuchana” za pracę „Zorza Wolności”
  4. Weronika Wieczorek - uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku, finalistka ogólnopolskiego konkursu wiedzy. Finalistka X Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej.
  5. Karolina Rzeźnik, Weronika Motak, Natalia Piekarska - uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku, laureatki ogólnopolskiego konkursu wiedzy. Laureatka III Nagrody (zespołowo) w XX Ogólnopolskim Konkursie „HISTORIA BLISKA w cyklu Historia bliska – nieodkryta, nieopowiedziana, niewysłuchana” za pracę „Budując Niepodległą – Kazimierz Missona (1874-1943)”
  6. Piotr Pudełko - uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku, laureat krajowej olimpiady przedmiotowej. Laureat w zawodach III stopnia (centralnych) XXXI Olimpiady Wiedzy i umiejętności Budowlanych
  7. Dominika Leszczyńska i Jakub Filip - uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku, laureaci konkursu wiedzy na szczeblu wojewódzkim. Laureatka IV i laureat VII miejsca Konkursu V Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”
  8. Nikodem Dudek - uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku, laureat ogólnopolskiego konkursu wiedzy. Laureat II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym KRĄG
  9. Władysław Franczak - uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku, laureat ogólnopolskiego konkursu wiedzy. Laureat  Finału Centralnego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w kwalifikacji B.06 – Wykonywanie robót malarsko - tapeciarskich
  10. Natan Gaul - uczeń Zespołu Szkół w Szczurowej, finalista konkursu wiedzy na szczeblu wojewódzkim. II miejsce w XIV edycji konkursu Papieskiego „Jan Paweł II – Pielgrzym pokoju”
  11. Natalia Woźniak - uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie, laureatka olimpiady przedmiotowej na szczeblu wojewódzkim. Laureatka III miejsca etapu okręgowego (wojewódzkiego) XXVI Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

dsc-9266.jpg

dsc-9270.jpg

dsc-9301.jpg

dsc-9205.jpg

dsc-9204.jpg

Stypendium Starosty Brzeskiego przyznawane jest corocznie dla najzdolniejszych uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Brzeski. Stypendium Starosty Brzeskiego może otrzymać uczeń, który w danym roku szkolnym jest laureatem lub finalistą międzynarodowej, krajowej olimpiady przedmiotowej, ogólnopolskiego konkursu wiedzy lub jest laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej lub konkursu wiedzy na szczeblu wojewódzkim. Stypendium przyznawane jest za najwyższe osiągnięcie w danej edycji konkursowej.

Stypendia Starosty Brzeskiego przyznawane są na podstawie uchwały Nr VII / 64 / 2011 Rady Powiatu Brzeskiego z dnia 6 maja 2011 r. w sprawie ustalenia zasad i trybu przyznawania stypendium Starosty Brzeskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Brzeski (Dz. Urz. Woj. Małopolskiego z 2011 r. Nr 328, poz. 2709).