XXXV Sesja Rady Powiatu Brzeskiego

2018-09-04 08:28
XXXV Sesja  Rady  Powiatu  Brzeskiego

Uprzejmie zapraszam do wzięcia udziału w XXXV Sesji  Rady  Powiatu  Brzeskiego,  która  odbędzie się w dniu 6 września 2018 r. (czwartek)  o godz. 9:00, w sali obrad  Starostwa Powiatowego  w Brzesku, przy ul. B. Głowackiego 51.

Porządek obrad sesji:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Wnioski w sprawie zmiany porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołów dwóch ostatnich sesji Rady.
  4. Podziękowania dla fundatora sprzętu medycznego na rzecz Powiatowego Publicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Brzesku.
  5. Wręczenie aktów nadania stopnia nauczyciela mianowanego.
  6. Wręczenie okolicznościowych dyplomów w związku z przyznaniem stypendiów Starosty Brzeskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat Brzeski.
  7. Wręczenie uczniom szkół ponadgimnazjalnych certyfikatów ukończenia staży zawodowych.
  8. Interpelacje i zapytania radnych.
  9. Wnioski i zapytania do Posłów, Senatorów, Radnych Sejmiku Województwa Małopolskiego i zaproszonych gości.
  10. Sprawozdanie Starosty  Brzeskiego  z  prac  Zarządu  Powiatu  Brzeskiego  w  okresie  od 21.06.2018 r. do 06.09.2018 r.
  11. Sprawozdanie Starosty Brzeskiego z wykonania uchwał Rady Powiatu Brzeskiego podjętych na sesji Rady w dniach 21.06.2018 r. i 24.07.2018 r.
  12. Informacja o złożonych interpelacjach i udzielonych odpowiedziach.
  13. Sprawozdania z prac komisji Rady Powiatu Brzeskiego.
  14. Informacja o przebiegu wykonania planu finansowego SP ZOZ w Brzesku za I półrocze 2018 r.
  15. Informacja o przebiegu wykonania planu finansowego PP ZOL w Brzesku za I półrocze 2018 r.
  16. Podjęcie uchwał w sprawach:
  17. zmiany Uchwały Budżetowej na 2018 rok,
  18. zmiany uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Brzeskiego,
  19. zmiany uchwały w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz wysokości środków finansowych PFRON przeznaczonych na ich realizację w roku 2018,
  20. wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia kolejnej umowy najmu pomieszczeń usytuowanych w lokalu użytkowym B, będącym w trwałym zarządzie Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku, zlokalizowanym w budynku przy ul. Piastowskiej 2b w Brzesku, położonym na działce stanowiącej własność Powiatu Brzeskiego,
  21. wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia kolejnej umowy najmu pomieszczeń usytuowanych w lokalu użytkowym B, będącym w trwałym zarządzie Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku, zlokalizowanym w budynku przy ul. Piastowskiej 2b w Brzesku, położonym na działce stanowiącej własność Powiatu Brzeskiego,
  22. wyrażenia woli wspólnej realizacji i finansowania zadania pn. ”Termomodernizacja budynku administracji samorządowej w Brzesku oraz placówki edukacyjnej w miejscowości Mokrzyska” w zakresie budynku administracji samorządowej,
  23. projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XXII/198/2017 Rady Powiatu Brzeskiego z dnia 30 marca 2017 r. w sprawie dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych, na okres od dnia 1 września 2017 roku do dnia 31 sierpnia 2019 roku.
  24. Rozpatrzenie skargi na działalność Starosty Brzeskiego – podjęcie uchwały.
  25. Wolne wnioski, zapytania i informacje.
  26. Zakończenie obrad.

Przewodniczący Rady