"Słowo za słowo" z udziałem Starosty Brzeskiego

2018-08-27 10:29
"Słowo za słowo" z udziałem Starosty Brzeskiego

Osoby starsze, które wymagają stałej opieki, będą mieć lepszy dostęp do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Brzesku. Jest szansa, że kolejki na przyjęcie znacznie się zmniejszą.

Starosta brzeski Andrzej Potępa w programie Słowo za słowo poinformował, że remont, który polega także na zwiększeniu liczby łóżek w placówce, jest na ostatniej prostej.

-Parter jest przygotowany, to są w zasadzie ostatnie prace, aby poszerzyć ZOL o kolejne 20 łóżek w takim naprawdę super standardzie, dlatego że to będą sale maksymalnie 3-osobowe, klimatyzowane, z telewizją, internetem i tak dalej. Bardzo oczekiwana rzecz, dlatego, że w tym momencie około 3 miesięcy trzeba czekać na miejsce w ZOL-u. Jeśli te 20 łóżek uruchomimy, myślę, że te kolejki skrócą się, albo nawet całkiem znikną – mówi Andrzej Potępa.

Remont ma się zakończyć we wrześniu. Do użytku włączone zostaną też parter i piwnice.

Po kontraktowaniu z Narodowym Funduszem Zdrowia okaże się, w jakim zakresie będzie świadczona pomoc dla chorych.

Źródło: RDN Małopolska