Dodatkowe zajęcia na UJ w Krakowie dla uczniów LO w Brzesku

2018-08-24 08:43
Dodatkowe zajęcia na UJ w Krakowie dla uczniów LO w Brzesku

Małopolska Chmura Edukacyjna – przedmioty ogólne, to nowy projekt Powiatu Brzeskiego, który będzie realizowany  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku – LO im. M. Kopernika już od września 2018 roku.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych uczniów szkoły oraz właściwych postaw umożliwiających kontynuowanie nauki na kolejnym szczeblu edukacyjnym, w tym również niezbędnych na rynku pracy, poprzez realizację zajęć on-line z zakresu matematyki i biologii przy zastosowaniu nowoczesnych narzędzi teleinformatycznych.

Grupą docelową projektu są uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Brzesku. Zajęcia odbywać się będą we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie w formie zajęć on-line w okresie dwóch semestrów tj. 2018/2019, w których będzie realizowany projekt.

Dzięki pozyskanym funduszom uczniowie rozwiną swoje zdolności i zainteresowania, pozyskają cenną wiedzę i wsparcie wiodących uczelni, dzięki czemu zwiększy się ich świadomości w wyborze kierunków studiów i specyfiki studiowania oraz zmotywuje do kontynuowania nauki.

Wartość projektu wynosi: 26 648 83 zł, w tym dofinansowanie z UE 22 651 50 zł.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.4 Małopolska Chmura Edukacyjna (typ projektu B).