Starosta Brzeski w programie "Słowo za słowo"

2018-08-08 08:24
Starosta Brzeski w programie "Słowo za słowo"

Będą kontrole sieci kanalizacyjnych i oczyszczalni ścieków na terenie powiatu brzeskiego – zapowiada starosta Andrzej Potępa. Po tym jak kilka dni temu doszło do zatrucia ryb w rzece Uszwica, inspektorzy ruszyli w teren.

Dostaliśmy informacje od rybaków i mieszkańców, że mogło dojść do nielegalnego zrzutu ścieków – mówił w porannym programie Słowo za słowo starosta brzeski, Andrzej Potępa. – To informacje od straży rybackiej, czy również anonimowe doniesienia od mieszkańców. Być może ktoś wypuścił coś nielegalnie do rzeki. W tej sytuacji, kiedy mam teraz ogromne upały, jeszcze bardziej pogarszają stan, bo obserwujemy niski poziom wód. Na pewno będziemy bardziej szczegółowe kontrole przeprowadzać, aby do takich sytuacji nie dochodziło – informuje.

Dodajmy, że dotychczasowe kontrole przeprowadzone przez przedstawicieli tarnowskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska nie wykazały śladów toksyn w wodzie.

Źródło: RDN Małopolska