Nowa karetka w brzeskim szpitalu

2018-08-08 12:57
Nowa karetka w brzeskim szpitalu

Dziś w godzinach południowych starosta brzeski Andrzej Potępa oraz dyrektor Adam Smołucha oficjalnie przekazali przedstawicielom Zespołu Ratownictwa Medycznego nową, w pełni wyposażona karetkę.

dsc-8638.jpg

dsc-8661.jpg

dsc-8643.jpg

dsc-8647.jpg

Karetka trafiła do szpitala zaledwie kilka dni temu. Pojazd z napędem na cztery koła kosztował blisko 400 tys. zł. Jest on bogato wyposażony w specjalistyczny sprzęt medyczny. Kupno karetki było konieczne po uszkodzeniu poprzednio użytkowanej w kolizji ze zwierzęciem leśnym podczas wyjazdu. Placówka, która dysponuje czterema karetkami systemowymi oraz dwoma transportowymi, obsługuje teren całego powiatu brzeskiego. Oprócz SOR w Brzesku, karetki stacjonują także w punktach w Czchowie oraz Szczurowej. Zakup karetki został w całości sfinansowany ze środków brzeskiego szpitala.

dsc-8683.jpg

dsc-8674.jpg