INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:18

2018-07-17 15:21

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych
Stopień zagrożenia:
Ważność:
od godz. 18:00 dnia 17.07.2018 do godz. 18:00 dnia 18.07.2018
Obszar:
zlewnia Skawy, Raby, Dunajca, Ropy (małopolskie)
Przebieg:
W związku z występującymi i prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu (także o charakterze burzowym), spodziewane są wzrosty poziomu wody do dolnej części strefy stanów wysokich z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Punktowo, szczególnie w zlewni Skawy, Raby i Dunajca, może zostać przekroczony stan alarmowy.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska:
Uwagi:
W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska informacja może ulec zmianie.
Dyżurny synoptyk hydrolog:
Wawrzyniec Kruszewski