Wycieczki rowerowe w Powiecie Brzeskim

2018-07-02 12:47
Wycieczki rowerowe w Powiecie Brzeskim

Rok 2018 w Powiecie Brzeskim to także inwestycja w turystykę. Wniosek w ramach projektu Zintegrowany produkt turystyczny Subregionu Tarnowskiego „Trasy Rowerowe Pogórza”, który został złożony w partnerstwie JST subregionu tarnowskiego, gdzie liderem jest Tarnowska Organizacja Turystyczna, ostatecznie uzyskał ocenę pozytywną. Ten sukces wymagał bardzo dużego zaangażowania i wielu starań – Zarząd TOT-u, w którym na stanowisku wiceprezesa działa starosta brzeski Andrzej Potępa, trzykrotnie składał odwołania od decyzji Urzędu Marszałkowskiego. Dzięki stanowczym działaniom i znakomitej współpracy wszystkich członków Tarnowskiej Organizacji Turystycznej już wkrótce na terenie gmin: Borzęcin, Dębno, Szczurowa, Wietrzychowice, Brzesko, Tarnów i gminy Miasta Tarnowa oraz powiatów brzeskiego i dąbrowskiego powstanie gęsta sieć ścieżek i tras rowerowych. Co więcej planowane szlaki zostaną połączone z realizowanymi przez Urząd Marszałkowski małopolskimi odcinkami międzynarodowych tras rowerowych EuroVelo.

zal-5-mapa-lok-proj-powiat-dabrowski.png

W ramach wspólnych działań promocyjnych zaplanowano:

• stworzenie nowoczesnego portalu internetowego;
  • uruchomienie kanałów informacyjnych na social media (Facebook oraz Twitter);
  • wprowadzenie na rynek programów i aplikacji mobilnych;
  • wydanie publikacji, materiałów informacyjno-promocyjnych, map rowerowych, przewodników turystycznych, ulotek promocyjnych, plakatów oraz map rowerowych dla dzieci.

zal-5-mapa-lokalizujaca-projekt-w-najblizszym-otoczeniu.jpg

Projekt obejmuje także budowę nowych i remont istniejących szlaków rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w postaci miejsc postojowych, wiat, stojaków dla rowerów, ławek, stołów, koszy na śmieci, map czy urządzeń rekreacyjno-gimnastycznych.
Powiat Brzeski w ramach zadania utworzy dodatkowo tzw. Miejsce Obsługi Rowerzysty – między innymi w Brzesku przy ul. Piastowskiej 2B – wraz z obiektami małej architektury. Zlokalizowanie takiego punktu w bezpośrednim sąsiedztwie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego to znakomity sposób na zwiększenie ruchu turystycznego w naszym regionie. Powiat Brzeski wydatkuje na ten cel kwotę sięgającą ponad 500 000 złotych. W tym miejscu warto także wspomnieć, że wkrótce za budynkiem Starostwa Powiatowego przy ul. Piastowskiej powstanie rozległy i funkcjonalny parking, z którego bezpłatnie będą mogli korzystać klienci urzędu, pracownicy, goście SSM i rowerzyści.

zal-5-mapa-lok-proj-powiat-tarnowski.pngzal-5-mapa-lok-proj-powiat-brzeski.png

Tarnowska Organizacja Turystyczna otrzymała wsparcie na realizację projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś 6 Dziedzictwo Regionalne Działanie 6.1 Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego Poddziałanie 6.1.4 Lokalne trasy turystyczne – spr."